O autorze

GTWb_baton_140x50.jpg

>janex_wwa@gazeta.pl
wtorek, 25 grudnia 2007
Dworzec Wschodni

namysłowska

pesa

namysłowska

namysłowska

21:54, janex_wwa , Kolej
Link Komentarze (3) »
Nowa PESA

namysłowska

pesa

Teoretycznie nie powinno jej tu być - najnowszy nabytek Tramwajów Warszawskich, będący jednocześnie najdłuższym w Polsce, trafił na linię 25. Jak się okazało, stało się tak z powodu specjalnego świątecznego rozkładu. Oprócz tej widocznej na zdjęciu na 25-tce jeździły jeszcze dwie PESY

sobota, 15 grudnia 2007
Ul. Namysłowska

namysłowska

namysłowska

namysłowska

namysłowska

Namysłowka to jedna ważniejszych ulic tej części Nowej Pragi - stanowi dojazd do domów, szkół, przedszkoli... Dawniej mieściło się tu także więzienie - przetrzymywano w nim m.in żołnierzy Armii Krajowej, walczących w Powstaniu Warszawskim. W miejscu w którym znajdował się jego budynek kilka lat temu wzniesiono pomnik (widoczny na pierwszym zdjęciu).
Ulica została wytyczona w latach pięćdziesiątych, w tym samym czasie w którym budowano stojące obok budynki osiedla "Praga II" - czyli, nie przymierzając, prawobrzeżnego odpowiednika MDM-u ;-)

środa, 12 grudnia 2007
Plac Wileński

kowelska_budowa

kowelska_budowa

Takie sobie dwa zdjęcia, przedstawiające CH Wileńska i... autobus. Mam nadzieję że nie najlepsza jakość zdjęć zostanie mi wybaczona - dłuższy czas naświetlania z użyciem "statywu" typu ręka to zły pomysł ;-)

sobota, 08 grudnia 2007
Budują na Kowieńskiej

kowelska_budowa

Jedna z wieeeelu inwestycji, które w ostatnich czasach przyszły także na Pragę - tutaj na etapie kopania dołu. Mam nadzieję, że po latach "zapomnienia" i zastoju pod względem nowych inwestycji, takie widoki będą coraz częstsze w tej części Warszawy. Tej okolicy należy się to jak żadnej innej.